Aktualitet

ISIS: Kemi dërguar 24 xhihadistë në Francë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:31 - 15/11/15 |
b.f

Kalifati i Isis Al-Baghdadi ka pranuar autorësinë e sulmeve në vendet e përfshira në bombardimet që janë bërë në Irak dhe Siri.

007 irakenë i kanë njoftuar vendet perëndimore e vecanërisht Francën për sulmet.

Issis ka krijuar një njësi të posacme për të stërvitur njerëz që do të sulmojnë në Europe dhe SHBA.

Sipas shërbimeve sekrete irakene sulmi ndaj Parisit ishte përgatitrur në Raqqa të Sirisë dhe në operacion janë përfshirë 24 xhihadistë: 19 për sulmet terroriste dhe 5 për mbështetje logjistike.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas