Aktualitet

Mega-operacioni në disa qytete, kush janë 18 të arrestuarit (Emrat)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:46 - 19/05/22 |
Opi Nion

Drejtori i  Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, në deklaratën për mediat bëri me dije emrat e 18 personave të arrestuar, si rezultat i urdhër-arresteve

Nano deklaroi se si rezultat i operacionit të koduar “Golden bullet ”deri tani janë ekzekutuar 18 masa sigurie, konkretisht për: Nuredin Dumani, Henrik Hoxha, Ardian Uzuni, Altin Ndoci, Skerdi Tasi, Leonard Palushi, Fatos Gosa, Erion Alibej, Gentajan Sharra, Florenc Çekrezi, Elvis Koçi, Ilirjan Peçi, Petrit Qoli, Agron Qoli, Agron Qafa, Astan Plako, Besjan Xhixha, Enver Diva.

Ndërkohë gjatë operacionit, si rezultat i kontrollit të banesave dhe hoteleve janë sekuestruar 3 armë zjarri (konkretisht 2 kallashnikovë dhe 1 pistoletë), 2 antiplumb si ato që përdor Policia e Shtetit, municion luftarak, rreth 17 mijë euro, aparate celulare, fatura bankare, automjete dhe sende të tjera të përfituara nga veprimtaria kriminale.

Më tej, Nano bëri një paralajmërim për punonjësit e policisë që bëhen palë me krimin.

“Mbetem i vendosur për të pastruar nga radhët e Policisë së Shtetit ata punonjës policie që shpërdorojnë detyrën apo më keq akoma bëhen palë me krimin, si dhe inkurajoj agjencitë ligjzbatuese që të hetojnë çdo rast të përfshirjes së punonjësve të Policisë, në veprimtari të kundërligjshme”-tha ai.

Pas