Kronikë

Mega operacioni i SPAK, urdhër-arrest për avokatin dhe për Florenc Çapjan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:50 - 19/05/22 |
Opi Nion

Detaje të reja po zbulohen nga mega-operacioni i SPAK që po zhvillohet në disa qytete.

Sipas news 24, mes personave që janë lëshuar urdhër-arreste është edhe avokati Alban Bengasi. Ai njihet si avokati i Florenc Çapjat, ndaj të cilit është lëshuar urdhër-arresti.

Sa i takon Çapjas, ai ndodhet në arrati dhe akuzohet për vrasjen e babë e bir me mbiemër Naziri. Për ngjarjen është arrestuar edhe xhaxhai i tij, Ardian Çapja.

Sakaq, vlen të themi se aksioni i SPAK është duke u zhvilluar paralel në disa qytete, në Laç, Elbasan, Tiranë dhe Lezhë.

Deri më tani janë arrestuar 10 persona, ndërsa mes personazheve të shpallur në kërkim është edhe Ervis Martinaj.

Pas