Bota

Më shumë se 16 mijë raste ditore, rekord i ri infektimesh në Gjermani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:47 - 29/10/20 |
Opi Nion

Gjermania ka shënuar një rekord të ri të infektimeve mga Covid 19. Sipas institutit “Robert Koch”, për të parën herë në vend janë shënuar 16,774 mijë raste në 24 orë, ndërkohë që kanë humbur jetën 89 persona duke e çuar totalin e viktimave që në nisje të pandemisë në 10.272 qytetarë.

Një ditë më parë Angela Merkel, pas takimit me drejtuesit e landeve ka njoftuar një mbyllje që do të nisë më 2 Nëntor. Do të mbyllen lokalet, restorantet dhe aktivitetet rekreative përgjatë gjithë muajit, ndërsa mbeten të hapura shkollat, kopshtet dhe dyqanet./Opinion.al

Pas