Aktualitet

“Me mikun e mirë”, Tony Blair takon zv/kryeministrin Arben Ahmetaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:46 - 19/04/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe Tony Blair ndodhet në Tiranë. Pas takimit me kryeministrin Edi Rama ai ka takuar edhe zvendës-kryeministrin, Arben Ahmetaj.

Ka qenë vetë Ahmetaj i cili ka ndarë disa foto në rrjetin social “Facebook” nga takimi në zyrën e tij me ish-kryeministrin britanik.

“Me ish-Kryeministrin britanik dhe mikun e mirë Tony Blair”, shkruan Ahmetaj.

Tony Blair ka drejtuar qeverinë e Britanisë së Madhe nga viti 1997 deri në vitin 2007.

Pas