Kryesore

Me himnin Kombëtar dhe të Ukrainës, nis Kongresi i PS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:14 - 09/04/22 |
Opi Nion

Ka nisur me himin Kombëtar dhe të Ukrainës pjesa e dytë e Kongresit të Partisë Socialiste.  Ndërkohë në podiumin ku do të flasi kryeministri Edi Rama dhe të tjerë është vënë re vendosja e flamurit të Ukrainës, në shenjë solidarizimi kundër agresionit rus.

Fjalën hyrëse në Kongres po e mban Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri.

AXHENDA
II.Rendi i punës së Kongresit të Partisë:

A)Çelja e punimeve të Kongresit

12:00 – HAPJA E PUNIMEVE – Fjala e Sekretarit të Përgjithshëm të PSSH – Damian Gjiknuri.

12:05 -KËSHILLIMI KOMBËTAR – Elisa Spiropali-Paraqitje e rezultateve të procesit.

12:20 – HAPJA DHE FUQIZIMI I PS – Ditmir Bushati – Akademia, vizioni dhe roli i saj në përthithjen dhe zhvillimin e kapaciteteve në radhët e PS.

12:30 – PËRFAQËSIMI i qytetarëve dhe PËRGJEGJËSITË e mazhorancës – Taulant Balla.

12:35 – Fjala e Kryetarit të PSSH-së z.Edi RAMA.

B) Sesioni i punimeve formale

13:30 – Çelja e pjesës organizative.

13:35 – STATUTI – Prezantimi i paketës së ndryshimeve në Statutin e PSSH-së.

13:45-PROPOZIME për shtesa dhe përmirësime në draft statutin e PSSH-së. VOTIM i ndryshimeve në statut.

Ora 14:00- DIGJITALIZIMI – Prezantim i platformës së re digjitale për komunikimin me strukturat e partisë dhe publikun.

14:15 – DISKUTIME – Hapje e diskutimeve të lira nga delegatët e Kongresit.

15:00- MBYLLJA E PUNIMEVE TË KONGRESIT

Pas