Kryesore

Më 28 nëntor nisin punimet në aeroportin e Vlorës, Rama:Deputetët të na bashkohen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:03 - 15/11/21 |
Opi Nion

Nga foltorja e Kuvendit, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se më 28 nëntor nisin punimet për aeroportin e Vlorës.

Gjithashtu ai ka ftuar deputetët e Vlorës që të jenë të pranishëm në nisjen e kantierit të punës.

Këtë lajm Rama e dha në prezantimin e projekt-buxhetit të vitit 2022.

Për pak ditë nisim aeroportin e Vlorës dhe i ftoj të gjithë deputetët e Vlorës të na bashkohen në nisjen e kantierit. Është një ngjarje e rëndësishme dhe është fundi i një kalvari të gjatë. Po ashtu për pak ditë do të fillojë puna dhe për portin turistik të Vlorës, që do të thithë dhe turistët me të ardhura të larta.

Po ashtu shpresoj që të përfundojmë kontratën për portin turistik të Durrësit, ndërsa në Sarandë puna për portin e ri ka filluar dhe gara për aeroportin është e hapur. Të gjitha këto janë të lidhura me investimet e tjera”,-tha Rama.

Kujtojmë se më 29 nëntor, Rama ka paralajmëruar edhe hapjen e rrugës së Arbrit./Opinion.al

Pas