Sport

Me 237km/orë, zbardhet si humbi jetën në aksident ish-futbollisti i Realit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:00 - 04/04/20 |
Opi Nion

Zbardhet aksidenti i rëndë automobilistik qe i ka marr jetën ish-futbollistit spanjoll të Realit dhe Sevilies, Josè Antonio Reyes dhe një të afërmi të tij.

Sikurse mësohet, aksidenti është shkaktuar nga një çarje apo plasje e gomës, ndërkohë që ai drejtonte automjetin Mercedes me 237 kliometra në orë, në autostradën  A-376. Kështu shkruan ‘Mundo Deportivo’ që citon se ka patur mundësi të shohë proceverbalin e mbajtur nga agjentët e Rojës Civile, që mbërritën në vendngjarje.

Pasi ka dalë nga rruga për shkak të shpejtësisë së lartë, makina e Reyes ka fluturuar në kuptimin e vërtetë të fjalës mbi blloqet e vendosura në rrugë për shkak të punimeve që po kryheshin dhe më pas ka marr flakë.

Duket se futbollisti i dhënë pas makinave posdeonte edhe mjete të tjera mes të cilave edhe një Ferrari. Mësohet se ai  nuk e përdorte prej muajsh Mercedes Brabus S550 me të cilën pati edhe aksidentin ne qershor te vitit te shkuar. /Opinion.al

 

 

Pas