Aktualitet

Mbyllja e lojërave të fatit, pr/ligji votohet nga mazhoranca në komision


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:21 - 23/10/18 |
b.f

Miratohet me votat e mazhorancës pr/ligji për lojërat e fatit në Komisionin e Ekonomisë. Gjatë diskutimit, ka folur edhe një herë për kërcënimet kryetari Erion Brace.

Braçe duke falënderuar Kryeministrin dhe Ministrinë e Financave tha: Kemi marrë kërcënime nga segment të caktuar të lojërave të fatit, por nuk u ndalëm. Ja ku janë nuk u ndalën”, tha Braçe.

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj ka ritheksuar sot ne fjalen e tij ne Komisionin e Ekonomise, se 31 dhjetori është afati i fundit për lojerat e fatit dhe per kete ceshtje nuk do te kete me kthim pas. Sipas ministrit, administrata tatimore do të jetë përballë një sfidë për të mbledhur të gjithë detyrimet e subjekteve.

Pas