Aktualitet

FOTO/ Përplasja në Bllok, ja çfarë ndodhi në gjykatë me Redi Popeskun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:37 - 23/10/18 |
b.f

Redi Popesku, pronari i lokalit “Monopol” në zonën e Bllokut, ku ndodhi përplasja me armë në fillim të tetori do të hetohet në gjendje të lirë.
Mediat janë lejuar vetëm pak minuta, më pas seanca vijoi me dyert të mbyllura. Kjo me kërkesë të prokurorit të çështjes. Në përfundim gjykata vendosi masën “arrest shtëpie” për Redi Popeskun.

Popesku është arrestuar ditë e dielë nga policia, me akuzën ‘Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës’, pasi dyshohet se ka fshehur armën e Ervis Martinajt pas ngjajres, po ashtu ka refuzuar që të dorëzojë dhe armën e tij që e ka me leje.

Mbrëmjen e 4 tetorit, në ambientet e lokalit të tij pati një përplasje me armë zjarri, gjatë së cilës mbeti i vrarë shtetasi Fabian Gaxha, si dhe u plagosën Ervis Martinaj e Eljon Hato. Në kërkim për ngjarjen është i dashuri i Elvana Gjatës, Ervin Mata. Po kështë në kërkim policor është komandoja Merviol Bilo, i cili dyshohet se ka qëlluar mbi viktimën.

Pas