Politikë

Mbyllet procesi zgjedhor në Prrenjas, ja kush shpallet kryetar i degës së PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:50 - 18/04/22 |
Opi Nion

Ka përfunduar procesi i votimit për kryetar dege në Përrenjas.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike, bën me dije se pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetar i PD  Prrenjas u shpall Arjan Karriqi me 61% të votave.

Në përrenjas gara u zhvillua mes  Arjan Karriqi dhe Ardian Leka.

Pas