Aktualitet

Mbyllet numërimi, Durrësi ndahet me PS dhe PD, LSI asnjë mandat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:33 - 27/04/21 |
Opi Nion

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave edhe në Qarkun e Durrësit. Sipas të dhënave bëhet me dije se ky qark është ndarë mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, teksa LSI nuk ka marrë asnjë mandate.

Nga rezultatet në 481 KZAZ, PS ka fituar 8 mandate dhe PD 6 mandate, ndërsa LSI nuk ka mundur dot të sigurojë mandat deputeti.

Kujtojmë se vijon ende numërimi i votave vetëm në dy qarqe. Përkatësisht në Lezhë, ku vijon numërimi në KZAZ-në e fundit, dhe në Tiranë, ku janë pa përfunduar procesi i votimit në disa KZAZ.

Pas