Bota

Mbretëresha në zi, i jep lamtumirën e fundit princit Filip


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:45 - 17/04/21 |
Opi Nion

Mbretëresha Elizabetë i është bashkuar familjes për t’i dhënë nderimet e fundit bashkëshortit të saj, Dukës së Edinburgut. E veshur në të zeza, ajo u pa të qëndronte e ulur e vetme brenda kishës dhe larg personave të tjerë të familjes, edhe për të respektuar rregullat në situatën Covid.

Në cermoni kanë marr pjesë vetëm një grup i vogël i anëtarëve të familjes, duke përfshirë 4 fëmijët e tyre si dhe princat, të cilët janë parë të ecin në kortezh, pas arkivolit. Trupi i pajetë i princit Filip u soll në kështjellën e vogël Shën Xhorxh më një makinë Land Rover, në dizenjimin e së cilës kishte kontribuar vetë.

Në të gjithë vendin u mbajt një minutë heshtje, në orën 15:00 me orën lokale, pikërisht përpara nisjes së ceremonisë./Opinion.al

 

Pas