Aktualitet

Mbledhja e grupit parlamentar të PD-së, emrat e 23 deputetëve të pranishëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:26 - 19/05/22 |
Opi Nion

Enkelejd Alibeaj ka thirrur këtë të enjte mbledhje të Grupit Parlamentar të PD-së  për të diskutuar për emrat që do të propozojë opozita në raundin e dytë dhe të tretë për Presidentin.

Ky takim vjen pas konsensusit të ditës së djeshme me mazhorancën se në dy raundet e ardhshme të procesit të zgjedhjes së Presidentit të ri do jetë opozita ajo që do propozojë kandidaturat

Ndërkohë burime për Opinion.al bëjnë me dije se të pranishëm në mbledhje deri në këto momente janë 23 deputetë.

Deputetët e pranishëm

Lindita Metaliaj

Andia Ulliri

Merita Bakiu

SELADIN Jakupllari

Kastriot Piroli

Kreshnik Çollaku

Ferdinant Xhaferri

Lefter Gështenja

Dhurata Çupi

Saimir Korreshi

Gazment Bardhi

Bledion Nallbati

Orjola Pampuri

Xhelal Mziu

Jorida Tabaku

Eralda Taso Bano

Dash Sula

Enkelejd Alibeaj

Flamur Hoxha

Arbi Agalliu

Greta Bardeli

Zef Hila

Ramadan Likaj

 

Pas