Rajoni

Mbi 6 mijë të infektuar dhe 70 të vdekur në 24 orët e fundit në ItaliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 22/11/21 |
Opi Nion

Rreth 6 404 raste të reja, me Covid-19, janë regjistruar në 24 orët e fundit në Itali.

Autoritetet italiane raportojnë se, në ditën e fundit, e kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurës 70 qytetarë.

Norma e pozitivitetit qëndroi në 2.4%, nga 2% një ditë më parë.

Nga ana tjetër, në Itali janë 549 pacientë në terapi intensive, 29 më shumë se të dielën. Të shtruarit me simptoma në pavijonet e zakonshme janë 4507 ose162 më shumë se dje.

Në Itali është hapur sot zyrtarisht administrimi i dozës së tretë të vaksinës kundër Covid-it për moshat mbi 40 vjeç./Opinion.al

Pas