Rajoni

Mbi 1600 testime, 14 persona pozitiv me Covid në 24 orët e fundit në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:29 - 05/11/21 |
Opi Nion

Në 24 orët e fundit janë kryer 1 619 testime në Kosovë, nga të cilët vetëm 14 persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë  raporton se gjatë 24 orëve të kaluara nuk është regjistruar asnjë viktimë nga virusi vdekjeprurës.

Ndërsa që prej marsit të vitit 2020 janë regjistruar 2 978 viktima nga koronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 17 pacientë dhe vijojnë të jenë aktivë me Covid-19 edhe 440 persona.

Të premten Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës njoftoi se në spitale dhe klinika janë në trajtim mjekësor 41 pacientë, ndërkaq po trajtohen 16 pacientë.

Prej tyre, 22 pacientë po trajtohen me oksigjeno-terapi dhe 1 pacient po trajtohet në mjekim intensiv mjekësor në gjendje të rënduar shëndetësore”, thuhet në njoftim./Opinion.al

Pas