Bota

Mbi 100 viktima nga reshjet e shiut, moti i keq pritet të godas Ballkanin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 16/07/21 |
Opi Nion

Mbi 100 viktima janë shkaktuar nga moti i keq në Europë, ku situata me rënduar paraqitet në Gjermani.

Autoritetet sheprehen se në fundjavë priten reshje shiu me intesitet të lartë në Greqinë qendrore dhe veriore, po ashtu moti i keq pritet të përfshijë dhe Italinë Jugore.

Gjatë lëvizjes së tij do të shkaktohen shira të mëdha dhe stuhi në Alpet lindore , Austri, në pjesët perëndimore të Gadishullit Ballkanik, Kroaci, Slloveni, Bosnje dhe Serbi.

Kosova është përfshirë nga moti i keq ditën e sotme, ndërkohë që Ministria e Mbrojtjes në Shqipëri paralajmëroi se moti i keq do të mbërrijë këtu gjatë fundjavës./ Opinion.al

Pas