Rajoni

Mbërrin avioni i tretë me emigrantë afganë në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:38 - 31/08/21 |
Opi Nion

Ka mbërritur në Kosovë avioni i tretë me emigrantë afganë.

Bëhet me dije se 131 afganë udhëtuan me avionin e forcave amerikane nga Gjermania për në Kosovë dhe pritet të strehoen aty.

Deri më tani Kosova ka strehuar 355 afganë për të qëndruar përkohësisht në bazën ushtarake amerikane.

Destinacioni final i shtetasve afganë është SHBA./Opinion.al

Pas