Aktualitet

Mbërrijnë në vend 74,880 doza të vaksinës Pfizer


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:55 - 13/11/21 |
Opi Nion

Shqipëria ka marr edhe 74,880 doza të vaksinës kundër Covid 19, duke e çuar në 2,646,720 numrin total të vaksinave që kanë hyrë në Shqipëri.

“Kanë mbërritur në Shqipëri edhe 74,880 doza të vaksinës Pfizer, pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë.  Deri tani kanë mbërritur në vendin tonë 2,646,720 vaksina antiCOVID-19.

Jemi të vendosur të çojmë deri në fund planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të çdo qytetari”, shkruan ministrja Manastirliu.

 

Pas