Aktualitet

Mazniku në “Opinion”, Berisha:Skandali i trefishtë i biftekut të florinjtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:01 - 11/01/21 |
Semiljana Azizi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku në emisionin “Opinion” mbrëmjen e sotme.

Berisha i cilëson deklaratat e Maznikut si një skandal i trefishtë i biftekut të florinjtë.

Ish-kryeministri Berisha ka përmendur 3 skandale.

Sipas tij i pari është shpallja e diskutimeve në rang ministror si diskutime teknike. Skandali i dytë në radhë është që një kompani private apo publike e huaj të marrë përsipër shpenzimet e një delegacioni qeveritar, e po sipas Berishës është jashtë çdo kodi etik.

Ndërsa restoranti në të cilin ka shkruar delegacioni shqiptarë është kategorikisht e ndaluar sipas ish-kryeministrit Berisha, e këtë e clëson si skandalin e tretë.

Kujtojmë që gjatë fjalës së tij Mazniku ka përmendur se as menunë nuk e ka caktuar delegacioni shqiptar. Sipas tij fatura dhe shpenzimet e qëndrimit janë paguar nga pala pritëse.

Postimi i plotë:

Duke ndjekur Opinion!
Skandali i trefishte i biftekut te florinjte i narkoqeveritareve te Edvin Hajdutit.
Miq,ne kete çeshtje ka tre skandale
Skandali i pare. Shpallja e diskutimeve ne rang ministror si diskutime teknike eshte qesharake dhe kete e bejne vetem ata qe kane frike qe veprat qe kryejne te shpallen se jane mandate politike dhe maskohen me mantel teknik.
Me ministrat nuk ka diskutime teknike.
Skandali i dyte, qe nje kompani private ti marre persiper nje partneri privat shpenzimet kjo eshte normale. Por qe nje kompani private apo publike e huaj te marre persiper shpenzimet e nje delegacioni qeveritar eshte absolutisht jashte çdo kodi dhe etike, eshte konflikt i hapur interesi.
Skandali i trete eshte restoranti ne te cilin kategorikisht nuk mund te shkojne ministra dhe zyrtare te larte as me fondet e veta dhe as te huaj. Kjo perben nje akte tejet kompromentues, deshmi flagrante se derrat e kenaqur nuk ndjejne asgje per njerezit e vuajtur.
Nje akt te tille korruptiv ndodh vetem me qeverite me te korruptuara te planetit.
Nuk po ndalem tek projekti sepse ai eshte çeshtje e madhe sa vet kulla Khalifa./Opinion.al

Pas