Aktualitet

Masa e re anti-COVID nga 15 tetori, Manastirliu: Ul me 60% rrezikun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:22 - 11/10/20 |
Al Do

Nga 15 tetori, vendosja e maskës mbrojtëse do të jetë e detyrueshme në të gjithë ambientet, përveç shtëpisë dhe restoranteve dhe bareve.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka përsëritur edhe njëherë sot rregullin e komunikuar dje nga kryeministri Rama dhe shton se zbatimi i tij do të ulë me 60% rrezikun e infektimit nga koronavirusi.

Të kontribuojmë të gjithë për të fituar betejën më të rëndësishme, betejën për shëndetin’, thekson ministrja, teksa i bën apel qytetarëve të mos harrojnë distancimin fizik dhe kujdesin për higjienën./ Opinion.al

Pas