Aktualitet

“Marrsh nga ditët tona”, Rama viziton të moshuarit që vaksinohen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:42 - 02/03/21 |
Opi Nion

Procesi i vaksinimi ka vijuar ditën e sotme në qytetin e Durrësit, për të moshuarit mbi 80-vjeç. Kryeministri Edi Rama ishte këtë të martë prezent në ambientet e pallatit të sportit aty ku po zhvillohet procesi.

Kreu i qeverisë shoqërohej nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe Shefja e epidemiologjisë, Silva Bino. Ministria gjatë vizitës deklaroi se  brenda gjysmës së parë të Marsit pritet që të mbyllet vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve. Gjithsej janë më shumë se  11 mijë bluza të bardha që janë vaksinuar.

“Mjekët dhe infermierët mbarojnë brenda 15 Marsit sepse ka mjekë dhe infermierë që e kanë kaluar dhe mund ta bëjmë në një fazë të dytë. Ky është një vlerësim që po e bëjmë në dinamikë. Në tërësi janë më shumë se 11 mijë mjekë dhe infermierë që e kanë kryer deri më tani vaksinimin”, tha Manastirliu.

Ndërkohë nuk kanë munguar batutat e kryeministrit Rama me të moshuarit.

Rama: Xhaxh me shëndet! Si jeni mirë? Mos luani! Tani mund të dilni rehat!

I moshuari: Rrofsh sa malet, marsh nga ditët tona.

RamaJo, larg qoftë nga ditët tuaja.

Bino: Prisja të gjeja më shumë gra.

Rama: Kanë frikë gratë. Ne burrat jemi më të trembur se gratë.

I moshuari: Unë jam trim.

Rama: Në krahasim me gruan, je më pak trim, harroje!/Opinion.al

 

Pas