Aktualitet

Rama: Kemi gati pasaportën dixhitale të vaksinimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:32 - 02/03/21 |
Opi Nion

Teksa në vend ka disa javë që ka nisur vaksinimi kundër COVID-19 për grupet e riskut kryeministri Edi Rama ka bërë me dije ditën e sotme në një konferencë për mediat se vendi ynë ka gati pasaportën dixhitale të vaksinimit.

Sipas tij kjo vjenë si një formë përgatitjeje nëse vendet e tjera e vendosin kusht udhëtimi.

“Ne disponojmë falë revolucionit dixhital kemi një sistem që garanton transparencë dhe kemi pasaportën dixhitale të vaksinimit, duke u përgatitur për rastet kur vaksinimi të kthehet në kusht për udhëtimet jashtë vendit”, tha Rama./Opinion.al

Pas