Aktualitet

Marjani i plagosi familjen, Elena merr urdhër mbrojtje nga ish-vjehrraBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:33 - 26/12/16 |
b.f

Elena Levanti, bashkëshortja e Marjan Levantit, i cili disa ditë më parë plagosi me thikë familjarët e ish bashkëshortes për shkak se kjo e fundit kishte bërë kërkesë për divorc në gjykatë, ka marrë urdhër mbrojtje nga ish-vjehrra.

Sipas policisë, e ëma e Marjanit, ka tentuar t’i marrë fëmijën 8 vjeçar ish-nuses së djalit, pasi kishte shkuar ne shtepine e prinderve te Elenes. Ne baze te deklarimit dhe padise qe ka bere ne Polici Elena, ajo pretendon se ish-vjehrra ka tentuar t’i marre te birin. Por kete gje nena e Marjanit e mohon.

Njoftimi i Policise:

Më datë 25.12.2016, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasen A.L vjeç 59 banuese në Tiranë, pasi dyshohet se ka tentuar t’i marrë në mënyrë të padrejtë fëmijën D.L, 8 vjeç, bashkëshortes së djalit, E.L, vjeç 41 banuese në Tiranë, të cilës iu plotësua kërkesë padi për lëshimin e urdhrit të menjëhershëm të mbrojtjes.

Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Ligji 9669, datë 18.12.2006. Nenet 127 dhe 22 të Kodit Penal.

 

Pas