Rajoni

Maqedonia e Veriut regjistron rreth 1 mijë raste me Covid dhe 14 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:27 - 17/08/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 999 raste të reja me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se kanë humbur jetën gjithashtu edhe 14 persona.

Ndërkohë autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se numri më i lartë i të infektuarve është regjistruar në Shkup me 325 raste, ndjekur nga Tetova me 184 raste, Gostivari 132 dhe Kumanova me 79 të prekur./Opinion.al

Pas