Rajoni

Maqedonia e Veriut, katër viktima dhe 140 të infektuar me koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:34 - 12/09/20 |
el ida

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit nga 1,507 teste të kryera janë regjistruar 140 rast të reja me koronavirus.

Po ashtu, Ministria njoftoi se janë shënuar dhe katër viktima, për një total prej 646 humbje jetësh.

Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë, në Maqedoninë e Veriut. e kanë mposhtur betejën me virusin vdekjeprurës 134 pacientë.

Deri më tani, në Maqedoninë e Veriut janë testuar 164,639 persona dhe 15,694 janë diagnostikuar me COVID-19. Prej tyre, 13,128 janë shëruar ndërsa aktivë janë 1,920 persona./Opinion.al

Pas