Rajoni

Maqedoni e Veriut/Partitë shqiptare gjejnë gjuhën e marrëveshjes për balotazhin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:12 - 24/10/21 |
Opi Nion

Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Partia Demokratike Shqiptare në Maqedoninë e Veriut kanë arritur në një marrëveshje për zonat ku do të votohet sërish pas balotazhit.

BDI e  Ali Ahmetit pret përkrahjen e votuesve të PDSH-së së Menduh Thaçit në komunat ku kandidatët e BDI-së shkojnë në balotazh, si në Tearcë, Tetovë, Bogovinë, Vrapçisht, Gostivar, Strugë, Çashkë, apo edhe në Çair, ndërsa pritet që  që Studeniçani edhe gjatë katër viteve të ardhshme të drejtohet nga Azem Sadiku. TV Klan M mëson se marrëveshja është arritur këtë të dielë nga liderët e dy partive – Ahmeti e Thaçi./Opinion.al

Pas