Rajoni

Maqedoni e Veriut, 5 viktima dhe mbi 110 raste të reja me koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:48 - 26/08/20 |
el ida

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se janë regjistruar 119 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Po ashtu, vendi shënoi pesë viktima, për një total prej 578 humbje jetësh.

Numri i përgjithshëm i personave të prekur nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 13,918. / Opinion.al

Pas