Aktualitet

Manja prezanton drejtorin e ri të Burgjeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:12 - 20/12/21 |
Opi Nion

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka prezantuar drejtorin e ri të Burgjeve.

Drejtori i Përgjithshëm të Burgjeve është emëruar Admir Abrija, i cili zëvendësoi Agim Ismailin. Në prezantimin e tij, Manja tha se Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve dhe të gjithë IEVP-të duhet të jenë model i zbatimit të ligjit dhe të drejtave të njeriut.

Ministri i Drejtësisë gjithashtu tha se në burgjet e vendit tonë nuk do të ketë ngjarje të ngjashme me ato që ndodhin në vendet fqinje.

Nuk dua të kemi ngjashmëri as hipotetike me imazhe që herë pas here vijnë nga institucione të tilla nga vendet fqinjë”, ka thënë Manja./Opinion.al

Pas