Te Fundit

Mandati i Frrokut, sot vendos Këshilli i Rregullores


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 20/10/15 |
b.f

TIRANË- Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin do të mblidhet sot pasdite për të diskutuar rreth vlefshmërisë së mandatit të deputetit Mark Frroku. Ai është njoftuar në burg nga sekretarja e Përgjithshme e Kuvendit për të marrë pjesë në këtë mbledhje. Ishte Arben Ristani ai që kërkoi thirrjen e Këshillit pasi opozita e konsideron të mbaruar që më 2 tetor mandatin e deputetit Mark Frroku, të arrestuar për llogari të drejtësisë belge.  Kushtetuta thotë se, mandati i një deputeti mbaron kur mungon pa arsye për 6 muaj rresht në Kuvend.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas