Sport

Manchester City, kampion i Premier League


               Publikuar në : 19:33 - 12/05/19 |
el ida

Manchester City është shpallur kampion i kampionatit anglez të futbollit, Premier League në Angli, pas një gare prej 38-javësh.

Në ndeshjen e fundit të kampionatit, Manchester City triumfoi bindshëm 1-4 në transfertën ndaj Brighton. Në anën tjetër, Liverpool bëri detyrën duke fituar pastër 2-0 ndaj Wolves, por kjo fitore nuk pati vlera pasi City kishte një diferencë prej 1 pikë që I dha edhe kampionatin këtë sezon.

Ndërkohë, Chelsea dhe Tottenham janë dy skuadrat e tjera që do të përfaqësojnë Anglinë sezonin e ardhshëm në Champions League./Opinion.al

 

 

Pas