Aktualitet

Manastirliu nxjerr shifrat:Sa vaksinime kundër Covid-19 janë kryer në vend


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:09 - 04/06/21 |
Opi Nion

Mbi 300 mijë qytetarë kanë marrë deri më tani të dyja dozat e vaksinës anti-Covid, ndërsa janë kryer mbi 790 mijë vaksinime në gjithë vendin.

Lajmi është bërë i ditur nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në një postim në “Facebook”.

“Në qendrat e vaksinimit të përqëndruar dhe në qendrat shëndetësore afër vendbanimit, vijon pa u ndalur programi kombëtar i vaksinimit. 🧪 Mbi 300 mijë qytetarë tashmë i kanë kryer të dy dozat e vaksinës, teksa janë kryer mbi 790 mijë vaksinime anticovid në të gjithë vendin #ShqipëriaBuzëqesh”, shkruan Manastirliu./Opinion.al

Pas