Aktualitet

“Mallkimi i vjetër do zhbëhet të dielën”, Rama-opozitës: Llumi i shoqërisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:46 - 23/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar ditën e sotme opozitën lidhur me ngjarjet e ndodhura sëfundmi, teksa i ka akuzuar për blerje votash apo vrasje dhe kërcënime.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale Rama shkruan se opozita bënë të gjitha lëvizjet që të baltosin Partinë Socialiste në fund kur “kapen me presh në duar”, sipas kryeministrit dalin ashtu siç janë.

Teksa në shkrimin e tij kreu i PS Edi Rama i konsideron llum të shoqërisë, të cilët do të zhbëhen të dielën.

Vrasin,kërcënojnë,akuzojnë, inskenojnë kapje njerëzish pa lidhje me PS që të baltosin PS,e kur kapen me presh në duar duke u betuar se do vrasin apo duke blerë vota me zë e më figurë, shfaqen deri në fund ashtu si janë:Llumi i shoqërisë, mallkim i vjetër që do zhbëhet të dielën!”- shkruan Rama./Opinion.al

Pas