Kronikë

Makinë të blinduar dhe pistoletë, arrestohet 23-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:35 - 17/03/22 |
Opi Nion

Polica ka arrestuar një 23-vjeçar i cili qarkullonte i armatosur në një automjet të blinduar. Kevin Vuthaj nga Fushë-Kuqja e Kurbinit u ndalua nga autoritetet për kontroll në zonën e Shëngjinit.

Gjatë kontrollit në automjetin tip “Benz” të blinduar, në sediljen e pasme brenda një çante dore, u gjetë një pistoletë dhe një sasi municioni luftarak, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Lezhë për veprime të mëtejshme hetimore për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

Pas