Kronikë

Makina përplaset me autobusin në rrugën Rubik-Rrëshen,humb jetë një person


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:56 - 20/07/21 |
Opi Nion

Një aksident me pasojë vdekje është regjistruar pasditen e sotme.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Rubik-rrëshen, kur një autobus është përplasur më një makinë tip “Land Rover” me targa italiane.

Si pasojë e përplasjes së fortë, ka humbur jetën drejtuesi i “Land Rover”.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Mirditë/Informacion paraprak

Rreth orës 17:22, në aksin rrugor Rubik-Rreshen ,mjeti autobus është përplasur me mjetin tip “Land Rover” me targa italiane, ku si pasojë ka gjetur vdekjen drejtuesi i mjetit ende i paidentifikuar.

Drejtuesi i mjetit autobus po shoqërohet në Komisariatin e Policisë Mirditë, për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes . /Opinion.al

Pas