Aktualitet

Makina e amerikanit merr flakë në tunelin e Kalimashit, bllokohet lëvizja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:02 - 13/07/21 |
Opi Nion

Makina e një shtetasi amerikan ka shpërthyer në flakë, mëngjesin e sotëm, në tunelin e Kalimashit. Amerikani ishte duke udhëtuar drejt Tiranës.

Pasi ka konstatuar flakët, ka ndaluar automjetin, duke pritur ardhjen zjarrfikëses për të shuar zjarrin.

Janë regjistruar vetëm dëme materiale, ndërkohë që rruga e Kombit Kukës-Tunel ka qenë e bllokuar nga kolona e mjeteve. Aktualisht qarkullimi është kthyet në normalitet dhe është i lirë./Opinion.al

Pas