Kronikë

Makina bie në lumin Shkumbin në aksin Elbasan-LibrazhdBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:06 - 10/01/23 |
Opi Nion

Një aksident rrugor është regjistruar këtë të martë në Librazhd, ku një autoveturë me targa greke ka përfunduar në rrjedhën e lumit Shkumbin.

Nga të dhënat e para, dyshohet se shkak është bërë lagështia në rrugë, e cila ka sjellë humbjen e kontrollit nga drejtuesi i mjetit.

Raportohet se 35-vjeçari u nxor menjëherë nga rrjedha e lumit dhe është transportuar me urgjencë për në spital.

 

Pas