Sport

Maguire u zu me një “gangster” shqiptar që i ngacmoi motrën në Mykonos


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:04 - 24/08/20 |
Al Do

Harry Maguire u arrestua pasi u përpoq të ndihmonte motrën e tij, të cilën e kishin qëlluar me një mjet metalik në krah një biznesmen shqiptar “i stilit të gangsterëve”, shkruan tabloidi britanik “The Sun”.

Mbrojtwsi i Manchester United ishte me partneren e tij Fern Hawkins në një bar në Mykonos të enjten kur motrës së tij, Daisy, iu afruan një grup burrash shqiptarë.

Njëri nga burrat – i përshkruar nga The Sun si “tip gangsteri” – filloi të bisedonte me Daisy.

Kur ajo e refuzoi, ai e qëlloi në krah me një mjet të mprehtë metalik, duke i shkaktuar gjakderdhje dhe duke e bërë të humbë ndjenjat.

Sipas tabloidit britnanik, Harry pa atë që po ndodhte dhe përball me ta dhe gjërat u nxehën.

Ai vendosi të përpiqej të dilte nga atje dhe donte të merrte një taksi. Por ai përfundoi duke debatuar me disa oficerë civilë të policisë dhe përfundoi në stacionin e policisë lokale.

Mbrojtësi që u ble për 80 milionë paund nga Manchester United kaloi natën në komisariat. Ai mohoi të gjitha akuzat për kundërshtim të forcave të policisë, prishje të rendit dhe rryshfet. Mësohet se të dielën ai u kthye në Angli./ Opinion.al

Pas