Aktualitet

Lumi Ishëm del nga shtrati, përmbyten disa fshatra në Fushë-Krujë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:44 - 25/01/21 |
Doriana Çepunaj

Reshjet e dendura të shiut gjatë mbrëmjes së djeshme kanë shkaktuar probleme në disa zona në vend.

Raportohet se lumi Ishëm ka dalë nga shtrati duke shkaktuar përmbytje në disa fshatra të Fushë-Krujës.

Dhjetëra hektarë tokë janë nën ujë në fshatrat Murqinë, Mallkuç dhe Bilaj. Kjo është hera e tretë që përmbyten brenda një harku kohor prej një muaji.

Mësohet se janë përmbytur edhe disa hektarë tokë bujqësore në Kurbin./Opinion.al

Pas