Sociale

“Lule Bore”/Ermonela Jaho në bashkëpunim me artistët me aftësi të kufizuara


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:21 - 04/12/21 |
Opi Nion

Sopranoja Ermonela Jaho ka sjellë një variant krejtësisht të veçantë të këngës “Lule bore” si një bashkëpunim me personat me aftësi të kufizuara, në ditën ndërkombëtare të tyre dhe me mesazhin që askush të mos mbetet pas.

Në bashkëpunim me sopranon me famë botërore Ermonela Jaho, janë të rinj nga disa kategori të aftësisë së kufizuar, artistë të talentuar, disa prej tyre diplomuar ose që studiojnë në Universitetin e Arteve. Ata sjellin gjithashtu në një doku-klip dëshmitë e tyre për vështirësitë që ka jeta e një artisti me aftësi të kufizuara, si dhe shfaqin talentin e tyre në këtë interpretim të veçantë.

Pas