Bota

Arrestohen prindërit e 15-vjeçarit që vrau 4 nxënës në Detroit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:23 - 04/12/21 |
Opi Nion

Prindërit e Ethan Crumbley, 15-vjeçarit të akuzuar për terrorizëm, vrasje dhe tentativë vrasjeje në të shtënat në shkollën e mesme të Oksfordit në periferi të Detroitit, u arrestuan sot në Detroit, pasi humbën jetën katër nxënës dhe shtatë persona u plagosën.

Lajmi u konfirmua nga Rudy Harper, zëdhënës i policisë së qytetit amerikan, për CNN.

James dhe Jennifer Crumbley ishin zhdukur disa orë përpara se të akuzoheshin për vrasje të pavullnetshme për neglizhencën në këtë çështje./Opinion.al

Pas