Bota

Lula:  Bolsonaro është një njeri i çekuilibruar, detyra ime është të luftoj urinëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:22 - 12/01/23 |
el ida

Jair Bolsonaro është një “njeri i çmendur” që “pas humbjes së zgjedhjeve u mbyll në shtëpi” dhe pushoi së qeverisuri.

Presidenti brazilian Luiz Inácio Lula da Silva tha sot për ish-udhëheqësin e krahut të djathtë, të cilin e mposhti ndjeshëm në  zgjedhjet e mbajtura më 30 tetor.

“Kjo është hera e parë në historinë e Brazilit që një president i zgjedhur fillon të qeverisë përpara se të marrë detyrën,” shtoi Lula, i cili më pas siguroi se nuk donte të “ndiqte penalisht” Bolsonaron gjatë qeverisjes së tij.

“Mandati im është tjetër, nuk do të luftoj me Bolsonaron sepse detyra ime është të luftoj urinë”, përfundoi Lula./Opinion.al

Pas