Bota

Lukashenko akuzon Perëndimin se po përpiqet të “shpërbëjë” Ukrainën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:18 - 23/05/22 |
Opi Nion

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko ka akuzuar perëndimin se po përpiqet të “shpërbëjë” Ukrainën.

Në një takim me presidentin rus Vladimir Putin, Lukashenko tha se Kievit përfundimisht do t’i duhej të kërkonte ndihmë nga Bjellorusia dhe Rusia për të parandaluar diçka të tillë.

Ai gjithashtu akuzoi Poloninë se po përpiqet të pushtojë pjesën perëndimore të Ukrainës në mes të luftës me Rusinë.

Lideri bjellorus nuk pati asnjë provë për deklaratat e tij, raporton sky news.

Pas