Aktualitet

Lirohen nga detyra dhe dy zv/ministre të tjera


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:20 - 29/07/20 |
Al Do

Zëvendës ministrja e Brendshme, Rovena Vodaj është liruar sot nga detyra.

Burime për ABC News bëjnë të ditur lajmin.

Gjithashtu bëhet e ditur se është firmosur edhe largimi i zëvendësministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Dorina Çinari

Nuk dihen ende shkaqet  e largimit të dy zv/ministreve.

Më herët ditën e sotme ka dhënë dorëheqjen zëvendës ministrja e Drejtësisë, Fjoralba Caka.

Lirimi nga detyra i zv. Ministres së Brendshme Rovena Voda, zv. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Dorina Çinari dhe atë të drejtësisë Fjoralba Caka është marrë në mbledhjen e sotme të qeverisë. /Opinion.al

Pas