Kronikë

Lezhë/ Qëllohet me armë në drejtim të një lokali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:21 - 26/12/20 |
Opi Nion

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mëngjesin e sotëm në fshatin Pllanë të Lezhës.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrethana ende të paqarta rreth orës 06:30. Lokali ndaj të cilit u qëllua me armë është në pronësi të Gjovalin Prendi.

Referuar të dhënave paraprake, nga të shtënat nuk ka persona të lënduar. Aktualisht në vendin e ngjarjes ndodhen shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes

Ndërkohë, janë ngritur pika kontrolli në aksin rrugor dhe vijon krehja e zonës nga shërbimet e Policisë të DVP Lezhë./ Opinion.al

Pas