Aktualitet

Lezhë/ Policia: Adoleshenti vrau për hakmarrje 65-vjeçarinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:50 - 24/01/22 |
Opi Nion

Një vrasje me armë zjarri tronditi ditën e sotme Lezhën. Përmes një njoftimi zyrtar policia bëri me dije se ka qenë një 17-vjeçar autor i vrasjes së 65-vjeçarit, Lekë Lekgjonaj.

Ngjarja ndodhi rreth orës 12:00, në rrethana ende të paqarta, ku 17-vjeçari vrau me armë zjarri 65-vjeçarin, banues në Manati, për motive hakmarrjeje.

Ndërkohë, shërbimet e Policisë kanë sekuestruar dhe armën e zjarrit pistoletë me të cilën dyshohet se 17-vjeçari kreu krimin.

 “Policia e Lezhës neutralizon dhe vë në pranga në kohë rekord, një 17-vjeçar që kreu vrasjen e 65-vjeçarit, para pak minutash, në fshatin Manati të Lezhës.

Sekuestrohet dhe arma e krimit. Shërbimet e DVP Lezhë dhe të Komisariatit të Policisë Lezhë, menjëherë pas marrjes së njoftimit se në fshatin Manati kishte të shtëna me armë zjarri, kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes.

Falë reagimit profesional e të menjëhershëm është bërë i mundur neutralizimi dhe kapja e 17-vjecarit F. P. 17-vjeçari, rreth orës 12:00, në rrethana ende të paqarta dyshohet se vrau me armë zjarri shtetasin L. L., 65 vjeç, banues në Manati, dyshohet për motive hakmarrjeje. Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar dhe armën zjarrit pistoletë me të cilën dyshohet se 17-vjeçari kreu krimin. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./Opinion.al

 

Pas