Aktualitet

Lëviznin pas orës 22:00 dhe dhunuan policët, në pranga 2 të rinj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:53 - 01/02/21 |
Doriana Çepunaj

Dy të rinj janë vënë në pranga në Berat, pasi dhunuan efekektivët e policisë, teksa lëviznin në qytet pas orës 22:00 duke shkelur aktin normativ të miratuar nga qeveria me qëllim frenimin e pandemisë COVID-19.

Sipas policisë, janë arrestuar në flagrancë shtetasit: A. F., 21 vjeç dhe E. A., 27 vjeç, të dy banues në lagjen “Donika Kastrioti”, Berat.

“Këta shtetas kanë qenë duke qarkulluar në rrugë mbrëmjen e djeshme, gjatë orarit të ndalimit të lëvizjes, në kundërshtim me Aktin Normativ dhe në momentin që janë konstatuar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat, i kanë kundërshtuar ata me dhunë”, njofton policia.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik./Opinion.al

Pas