Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:16 - 19/10/21 |
Opi Nion

Shqipëria është goditur përsëri nga lëkundjet e tërmetit. Mbrëmjen e sotme një tërmet me magnitudë 3.0 është regjistruar rreth orës 20:01 në jug të Shqipërisë.

Lëkundjet sizmike janë ndier në Sarandë, Gjirokastër dhe Delvinë. Sipas të dhënave tërmeti ishte me thellësi 2 km me epiqendër pranë Gjirokastrës.

Pak ditë më parë në vendin tonë u regjistruar një tjetër tërmet me magnitudë 4.5 me epiqendër në Lezzhë me thellësi 10 km. Tërmeti ngjalli panik tek qytetarët, të cilët dolën nga banesat e tyre gjatë orëve të mbrëmjes./ Opinion.al

Pas