Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:31 - 08/10/20 |
Al Do

Një tërmet i shkallës 4.9 riter ka goditur vendin tonë rreth orës 00:13.

Lëkundjet e tij janë ndier në Durrës, Tiranë, Lezhë, Krujë, Fushë-Krujë dhe Laç.

Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Adriatik, 27 kilometra nga Durrësi dhe 42 kilometra nga Tirana.

Tërmeti ka patur një thellësi 10 kilometra./Opinion.al

Pas