Sport

“Le ta shtypim Tiranën”, tifozët e Cervena Zvezdës kërkojnë bardheblutë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:32 - 10/08/20 |
Al Do

Ethet e përballjeve në raundet kualifikuese të Ligës së Kampioneve kanë nisur një ditë pasi është hedhur shorti. Madje tifozët e Cervena Zvezdës (Ylli i Kuq i Beogradit) po mendojnë për përballjen në raundin e dytë.

Tirana do të përballet në raundin e parë me Dinamo Tbilisin, e megjithëse nuk parashikohet të jetë një sfidë e lehtë për bardheblutë, tifozët serbë duan të përballen medoemos me 25-herë kampionët e Shqipërisë në raundin e dytë.

Disa prej ultrasve të ekipit shkruajnë në rrjetet sociale se duan të “shkatërrojnë Tiranën”.

Dikush tjetër e konsideron Cervena Zvezdës si “diktator”.

“Le ta shtypim Tiranën!”, “Silljani diktarorit”! shkruajnë disa prej tifozëve serbë.

Në shortin e hedhur dje, Cervena Zvezda do të përballet me Europa FC, ekip i Gjibraltarit. Nëse Tirana dhe klubi i Beogradit kalojnë fazën e parë, ata do të përballen në raundin e dytë.

Pas